Zdrowe odżywianie

Których produktów unikać żeby schudnąć?

 

Przejście na dietę wiąże się z modyfikacją swojego dotychczasowego, codziennego menu. Aby zadbać o zdrowie i szczupłą sylwetkę należy wyeliminować produkty, które uniemożliwiają nam osiągnięcie zamierzonego celu.

Oto produkty które powinniśmy wykluczyć ze swojego jadłospisu jako pierwsze:

Napoje gazowane

Głównym składnikiem wszystkich słodkich napojów gazowanych jest cukier (jedna szklanka to aż 150 kcal). Narażamy się również na kłopoty ze zdrowiem, problemy związane z wątrobą, ale również zaburzenia hormonalne. Ponadto, zawarta w napojach gazowanych kofeina, uzależnia.

Białe pieczywo

Ma wysoką zawartość glutenu, prowadzącego do otyłości. Lepszy rozwiązaniem jest zdecydowanie się na chleb razowy lub pieczywo z mąki, które nie ma w składzie glutenu.

Słodycze

W składzie słodkich produktów przeważa cukier. Alternatywą dla słodyczy będzie miód — słodki, ale również zdrowy. Zawierający między innymi biotynę, aminokwasy oraz witaminy z grup A, B i C.

Produkty słone

Chipsy, paluszki lub krakersy to produkty o wysokiej zawartości soli. Jej nadmiar w naszej diecie może doprowadzić do zaburzenia pracy nerek, nadciśnienia, otyłości, a nawet cukrzycy typu II lub nowotworów żołądka. Wyeliminowanie nadmiaru soli z diety jest konieczne, gdy chcemy zadbać o nasze zdrowie.

Wyroby seropodobne

Serki topione, twarożki i inne wyroby tego typu mają w składzie dużo utwardzonych tłuszczów roślinnych, soli emulgujących oraz wzmacniaczy smaku. Powinniśmy sięgać po produkty z prawdziwym tłuszczem mlecznym, które zawierają białko oraz wapń — im krótszy skład tym lepiej.

Produkty odtłuszczone

Produkty typu „light” mogą wydawać się dobrym rozwiązaniem w trakcie diety, okazuje się jednak, że wcale nie należą do zdrowych. Chociaż zawartość tłuszczu faktycznie jest w nich obniżona, przeważnie zastępuje się go cukrem lub sztucznymi substancjami. Spożywanie dużej ilości produktów odtłuszczonych wzmaga ryzyko zachorowania na cukrzycę.

 

Nie zapominaj o zdrowej, zbilansowanej diecie, która pozwoli Ci z łatwością osiągnąć twój cel, a przy tym jeść zdrowo, smacznie i bez wyrzeczeń.

Skorzystaj z Madam Catering Dietetyczny, wybierz swoją dietę, zadbaj o swoje zdrowie i dobre samopoczucie!

Madam Catering Warszawa