Woda zdrowia doda

Woda – zdrowia doda !

 

Woda jest potrzebna do oddychania, nawilża wdychane powietrze i chroni ważne dla życia narządy. Nie zawiera kalorii ale umożliwia przemianę pożywienia w energię. Umożliwia trawienie i wchłanianie – jest w ślinie koniecznej podczas żucia i formowania kęsów w ustach oraz w enzymach trawiennych, które działają w dalszych częściach przewodu pokarmowego.

W wodzie rozpuszczają się produkty przemiany materii i mogą zostać usunięte z organizmu. Każdego dnia wydalamy z organizmu ok. 2 litrów wody, dlatego tak ważne jest systematycznie nawadnianie. Przy długotrwałym odwodnieniu grozi nam zatrucie na skutek nagromadzenia toksycznych produktów przemiany materii. Minimalna ilość wody, która sprawia, że organizm działa prawidłowo to 800-1000 ml/dobę. 1 osoba dorosła na każdy 1 kg masy ciała potrzebuje ok. 30 ml wody na dobę. Większość tego zapotrzebowania powinna stanowić naturalna woda.

 

Jak dobrze nawodnić organizm:

  • miej wodę zawsze pod ręką
  • pij wodę regularnie, w niewielkich ilościach, małymi łykami
  • zarówno podczas upałów, jak i w mroźne dni pij wodę w temperaturze pokojowej,
  • jeśli chcesz zmniejszyć apetyt – wypij szklankę wody na 20-30 minut przed posiłkiem.

 

Nie zapominaj o zdrowej, zbilansowanej diecie, która pozwoli Ci z łatwością osiągnąć twój cel, a przy tym jeść zdrowo, smacznie i bez wyrzeczeń. Skorzystaj z Madam Catering Dietetyczny, wybierz swoją dietę, zadbaj o swoje zdrowie i dobre samopoczucie!

Madam Catering Warszawa