Kalkulator BMI

Kalkulator BMI (Body Mass Index), czyli indeks masy ciała, to narzędzie, dzięki któremu można samodzielnie sprawdzić, czy nasza masa ciała jest prawidłowa. Wskaźnik BMI w sposób pośredni opisuje zawartość tkanki tłuszczowej w organizmie na podstawie proporcji masy ciała mierzonej w kilogramach do wzrostu w metrach.

 

BMI = WAGA [kg] / (WZROSTxWZROST) [cm]

mniej niż 16 – wygłodzenie

16 – 16.99 – wychudzenie

17 – 18.49 – niedowaga

18.5 – 24.99 – wartość prawidłowa

25 – 29.99 – nadwaga

30 – 34.99 – I stopień otyłości

35 – 39.99 – II stopień otyłości

powyżej 40 – otyłość skrajna

Pamiętaj

Wskaźnik ten wykorzystywany jest przede wszystkim do oceny ryzyka pojawienia się groźnych chorób: miażdżycy, choroby niedokrwiennej serca, udaru mózgu, czy nawet nowotworów. Większość tych chorób jest związana z otyłością i dlatego kalkulator BMI to tak przydatne narzędzie.

Nadwaga i otyłość:

– sprzyja rozwojowi nadciśnienia tętniczego, chorób serca i zaburzeń lipidowych

– dwunastokrotnie zwiększa ryzyko zachorowania na cukrzycę typu 2

– wywołuje szereg powikłań kostnych i stawowych

– może powodować depresję, wpływać na niższe zarobki i pogarszać jakość życia

Indywidualnie dobrana dieta pozwoli Ci z łatwością schudnąć, a przy tym jeść zdrowo, smacznie i bez wyrzeczeń. Skorzystaj z Madam Catering Dietetyczny, wybierz swoją dietę, zadbaj o swoje zdrowie i dobre samopoczucie!

 

* Kalkulator BMI obrazuje przybliżoną zawartość tłuszczu w organizmie. W przypadku niektórych osób wskaźnik BMI może sugerować błędne wnioski. Osoby aktywne fizycznie, uprawiający sport, mogą posiadać zawyżoną wagę związaną z tkanką mięśniową a nie z ilością tłuszczu w organizmie. Ponadto nie zaleca się stosowania wskaźnika BMI do oznaczania wagi ciała dla dzieci do ok. 14 roku życia oraz dla kobiet w ciąży.

Madam Catering Warszawa