Dieta bez laktozy

DIETA BEZ LAKTOZY – NA CZYM POLEGA I DLA KOGO?

 

Na czym polega ?

Dieta bez laktozy polega na wykluczeniu posiłków które zawierają w sobie cukry mlekowe. Należy obserwować swój organizm i to jak reaguje po spożyciu produktów mlecznego pochodzenia. Im bardziej nasilone objawy tym większe prawdopodobieństwo, że będziemy musieli maksymalnie zminimalizować ich spożywanie.

Dla kogo?

Najczęstszym powodem decyzji wykluczenia laktozy z naszych posiłków jest jej nietolerancja. Spotyka to zarówno dzieci jak i dorosłych, których organizm nie jest w stanie trawić cukru mlekowego. Spowodowane jest to brakiem laktazy w organizmie, która odpowiedzialna jest za trawienie laktozy. Najbardziej powszechnymi objawami nietolerancji laktozy są pojawiające się biegunki, wzdęcia, bóle brzucha czy kolki.

Co jeść na diecie bez laktozy?

Obecnie istnieje mnóstwo zamienników produktów mlecznych. Ich znajomość sprawi, że w ogóle nie odczujemy braku laktozy w naszej codzienności. Najbardziej popularnym zamiennikiem mleka krowiego są mleka roślinne. Obecnie mamy szerokie pole do wyboru, możemy zdecydować się na mleko sojowe, ryżowe, migdałowe czy kokosowe. Osoby z nietolerancją laktozy mogą również stosować produkty mleczne, które zostały poddane procesowi fermentacji czyli na przykład kefiry, maślanki czy jogurty. Również sery dojrzewające takie jak cheddar czy parmezan spokojnie mogą być spożywane.

 

Nie zapominaj o zdrowej, zbilansowanej diecie, która pozwoli Ci z łatwością osiągnąć twój cel, a przy tym jeść zdrowo, smacznie i bez wyrzeczeń.

Skorzystaj z Madam Catering Dietetyczny, wybierz swoją dietę, zadbaj o swoje zdrowie i dobre samopoczucie!

Madam Catering Warszawa